Čipové měření (čipová časomíra) závodů

irontime poskytuje čipovou časomíru sportovním závodům s velkým počtem účastníků. Technologie čipového měření je jednoduchá, účelná a šetří velké množství úsilí organizátorů. Čipová časomíra se hodí pro závody s širokým startovním polem, především běhy, duatlony, triatlony, in-line, cyklistické a běžkařské závody. Použít se může i v motoristickém sportu pro měření motokrosů nebo okruhových závodů.

Zajímá vás cena? Podívejte se na ceník

Čipová časomíra

Čipová časomíra umožňuje změřit závody s velkým počtem závodníků na startu s přesností na setiny sekundy. Základem měření běhů a cyklistických závodů je čip, který je nalepen na startovním čísle. Triatlony, duatlony nebo překážkové závody měříme pomocí vodotěsných čipů, který má závodník navlečený na pásku na kotníku nebo na ruce v případě extrémních překážkových běhů. Průběhem či průjezdem předem určené měřící linie se startovní číslo závodníka přiřadí do výsledků.

Přihlášky

irontime poskytuje elektronickou přihlášku a startovní listinu. Organizátor závodu může editovat závodníky a přiřazovat platby. Závodník vyplní přihlášku a vygeneruje se mu pokyn k platbě na účet organizátora. Aktuálně umí systém irontime automatizovaně párovat platby s bankovním účtem ve FIO Bance. Před závodem se nadefinují věkové nebo výkonnostní kategorie a závodnici se do nich automaticky přiřazují podle připraveného klíče. Účet u FIO Banky je veden bez poplatku a může ho zřídit fyzická i právnická osoba.

Veřejná startovní listina

Z přihlášek se generuje automatická veřejná startovní listina. Každý závodník se tak může dopředu podívat, s kým bude soupeřit nebo na stav své platby.

Výsledky

Výsledky se exportují průběžně nebo po skončení závodu na internet. Pro další zpracování je možné je z webu zkopírovat do Excelu nebo si stránku uložit jako PDF pro archivaci.

E-mail a SMS

Každý závodník obdrží po doběhu SMS s neoficiálním časem a po zveřejnění oficiálních výsledků e-mail s podrobným rozpisem svého výkonu.

V cíli

Průběžně změřené časy se zobrazují na tabletu moderátora a on-line na stránkách časomíry. Výsledky jsou pořadatelům a moderátorovi k dispozici v reálném čase. Na internetu cca s minutovým zpožděním. Výsledky se mohou zobrazit i na externí LCD obrazovce. Výsledky po dohodě dáváme pořadateli k dispozici v tištěné podobě pro vyvěšení a kontrolu, případně vyhlášení závodu.

Diplomy

Jsme příznivci ekologické cesty elektronických diplomů. Každý účastník dostane svůj osobní výkon po závodě e-mailem a může ho sdílet na Facebooku nebo Twitteru. Organizátor si také může vygenerovat své diplomy a nalinkovat je do výsledků.

Fotografie

Fotografie závodníků je možné prolinkovat přímo do výsledkové listiny.

Záloha

Jsme si vědomi, že závod je unikátní a těžko je možné ho zopakovat. Všechny systémy irontime jsou připojeny přes záložní zdroje a duplicitně ukládány na externí USB zařízení pro případ výpadku proudu nebo selhání počítačů.

Při závodech používáme systém záložní fotografie nebo videozáznamu cílové linie. Záznam nevyloučí chybu čipového měření nebo chybné registrace. Ale je k dispozici pro případné protesty závodníků, je k dispozici rozhodčím a soutěžnímu výboru.

Čipová technologie

K měření používáme profesionální RFID UHF čipy. Vratné čipy HuTag XC na triatlon. Na ostatní závody jednorázové čipy Smartrac Dobgone, které se lepí na startovní čísla. Čtečky čipů vyrábí společnost Impinj. Antény kombinujeme od firem Impinj, Laird, Kathrein a Alien. Každá pro specifické použití.

K měření triatlonů a OCR závodů používáme pasivní vodotěsné čipy na kotník nebo zápěstí, které se musí v cíli od závodníků vybrat. Cílová linie je široká až čtyři metry.

Pro běžecké závody používáme jednorázové samolepicí čipy na zadní stranu startovní čísla. Jsou jednoduché a pohodlné. Dodáme vám potřebný počet podle startovních čísel. Jak takový čip vypadá? Podívejte se na video, jak se čip umísťuje na startovní číslo.

Pro případ cyklistických, in-line nebo motoristických závodů používáme jednorázové čipy, které se připevní samolepkou na přilbu nebo tabulku se startovním číslem. Zajistí spolehlivost a možnost široké měřící linie (až 6 metrů).

irontime si vyhrazuje úspěšnost čipového načtení 99,99 % při dodržení všech podmínek umístění čipu. Čip nikdy nesmí být fyzicky překryt/ukryt. Pozor především na stopování času v cíli běhu a přikrytí čísla s čipem rukama. Závodník porušuje mj. jedno ze základních pravidel atletiky, že startovní číslo se nesmí v cíli překrývat.

Univerzální časomíra

Samolepící čipy pro in-line a cyklistické závody máme připraveny v počtu 20 tis. ks a můžeme je dotisknout na vlastní tiskárně dle potřeby. Máme připravenu soupravu 1000 vodotěsných vratných čipů a osm samostatných měřicích míst. V případě širšího startovního pole potřebujeme vědět o závodu s předstihem a další čipy přiobjednat od výrobce. V případě závodu s vyšším počtem měřicích míst máme k dispozici spolupracovníky po celé republice s dalšími více než deseti měřicími místy.

Intervalový start

Pro závody s intervalovým startem (cyklistické časovky, běžecké lyžování, aquatlony) pomůže startérovi metrový LED displej s časem.

Reference

Za posledních 8 let jsme změřili více než 600 závodů. Seznam těch největších si projděte v referencích